Böyle Küçük Şeyler
Kitap Adı Böyle Küçük Şeyler
Yazar Claire Keegan
Yayıncı Jaguar Kitap
Çeviren Umay Öze
Editör Berk Çetin
Sayfa Sayısı 88 Sayfa
ISBN 9786257027328
Paylaş

Böyle Küçük Şeyler

Claire Keegan

Bill Furlong, babasının kim olduğunu bilmeden büyüyen, karısıyla birlikte beş kızını borç harca batmadan okutup büyütmeye çalışan bir odun ve kömür tüccarıdır. Hayatın ağır yükü altında zaman zaman ezilse de Bill etrafında gördüğü meseleleri içten içe dert edinir. O yılın Noel’i yaklaşırken de kafalarını kaldıracak vakitleri yoktur; fakat Bill bir sabah manastıra siparişleri götürdüğünde, kömürlüğe kapatılmış bir genç kıza rastlar. Bu karşılaşma sadece ikisinin değil, belki de tüm kasaba halkının kaderini değiştirecektir.
Ülkesinin toplumsal ve siyasi geçmişine, sıradan insanların hikâyelerine yine “küçük şeyler” üzerinden dupduru bir dille ayna tutan Claire Keegan’ın son romanı Böyle Küçük Şeyler, Umay Öze’nin çevirisiyle…

Keegan’ın gerçekçi ve güçlü cümlelerinden tek biri bile ciltler dolusu toplumsal tarih içerebilir. Her kelimesi doğru seçilmiştir ve doğru yerdedir; etkisi ise son derece duygulandırıcı, yürek titreticidir.
–Hilary Mantel

Keegan nadir bulunan, hep okumak isteyeceğim bir yazar.
–Richard Ford

Claire Keegan

Yazar Hakkında Claire Keegan

1968’de, Katolik ve çiftçi bir ailenin en küçük kızı olarak İrlanda’nın Wicklow bölgesinde dünyaya geldi. 17 yaşındayken ABD’nin Louisiana eyaletindeki New Orleans şehrine gitti ve Loyola Üniversitesi’nde İngiliz Dili ile Siyaset Bilimi öğrenimi gördü. Mezuniyetinin ardından İrlanda’ya döndü. Galler’in Cardiff şehrinde bir yıl geçirdi ve Galler Üniversitesi’nde hem yaratıcı yazarlık alanında yüksek lisans yaptı hem de lisans öğrencilerine dersler verdi. İlk öykü kitabı Antarctica 1999’da yayımlandı. İkinci öykü kitabı Walk the Blue Fields 2007’de yayımlandı ve Mavi Tarlalardan Yürü (Yüz Kitap, 2017, çev. Duygu Şahin) ismiyle Türkçeye çevrildi. İrlanda’nın Wexford şehrinde yaşayan Keegan ayrıca ülkesinde sanatçılar birliği Aosdána üyesidir.

Yayımladığımız Diğer Kitapları